Socjologia

Studia drugiego stopnia na kierunku Socjologia umożliwiają pogłębienie zainteresowań problematyką społeczną, a jednocześnie stwarzają szansę zdobycia atrakcyjnej pracy.

Absolwent studiów socjologicznych otrzymuje wielopłaszczyznowe wykształcenie, posiada ugruntowaną wiedzę o strukturach i więziach, jakie panują w instytucjach społecznych. Zna metody i techniki, tak ilościowe, jak i jakościowe, którymi posługuje się socjologia jako nauka społeczna, dlatego też potrafi samodzielnie prowadzić badania począwszy od formułowania problemów badawczych poprzez stawianie hipotez, dobór wskaźników, konstruowania narzędzi badawczych, do wyprowadzania wniosków i ich zastosowania do badań problemów współczesnych społeczeństw. Potrafi prognozować skutki procesów i zjawisk społecznych z zastosowaniem konkretnych metod i narzędzi.

Absolwent posiada kompetencje społeczne umożliwiające mu prawidłowe funkcjonowanie i rozstrzyganie dylematów związanych z wykonywanym zawodem socjologa – badacza. Jest przygotowany do pracy w różnorodnych instytucjach życia społecznego, w tym w:

administracji rządowej i samorządowej, dziennikarstwie, domach mediowych;

firmach marketingowych i organizacjach pozarządowych (także kościelnych);

działach personalnych, agencjach: doradztwa personalnego, zatrudnienia, headhunterskich;

placówkach opiekuńczo-wychowawczych, pomocy społecznej, profilaktyki, resocjalizacji;

poradniach życia rodzinnego (doradca zawodowy, negocjator), itp.;

szeroko rozumianych resortach siłowych (wojsko, policja, straż graniczna, służba więzienna, straż pożarna, straż ochrony kolei, straż miejska, służby specjalne);

instytucjach zajmujących się doradztwem i consultingiem;

ośrodkach badań opinii społecznej i rynku;

sztabach wyborczych;

instytucjach zajmujących się marketingiem, social relation, zarządzaniem i kierowaniem zespołami ludzkimi.

Oferowane poziomy studiów i zasady rekrutacji

Studia prowadzone są w formie stacjonarnej jako studia drugiego stopnia. Szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są po wyborze odpowiedniego poziomu studiów.

Studia drugiego stopnia przeznaczone są dla osób, które posiadają już dyplom ukończenia studiów wyższych (pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich).

Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Uzyskiwany tytuł zawodowy: magister
Możliwość dalszego kształcenia: studia drugiego stopnia, studia podyplomowe, Szkoła Doktorska



Jednostka prowadząca studia (miejsce składania dokumentów)

Wydział Nauki Społecznych - Instytut Socjologii i Pracy Socjalnej
e-mail: isips@upjp2.edu.pl
tel.: 12 422 21 21 wew. 433 

strona www: https://isips-wns.upjp2.edu.pl/

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies” W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników stosujemy narzędzia do zbierania danych. W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej szczegółów w Informacje o Cookies

Saved