Psychologia
Studia z Psychologii mają charakter jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich o profilu praktycznym. W trakcie pierwszych pięciu semestrów studenci zdobędą ugruntowaną wiedzę o podstawowych procesach i zjawiskach psychologicznych oraz o sposobach ich opisywania i wyjaśniania w obrębie różnych kierunków i szkół psychologicznych. W szóstym semestrze studenci, posiadając rzetelną podstawową wiedzę teoretyczną, będą zobowiązani do wyboru jednej spośród czterech specjalności: psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią oraz psychologia duchowości i formacji.
Specjalność: Psychologia edukacji i coachingu
Absolwent tej specjalności będzie ekspertem w dziedzinie organizowania i wspomagania różnych form edukacji na poszczególnych etapach rozwoju człowieka. Dzięki zdobytym umiejętnościom, będzie potrafił zarówno wspomagać pojedynczych uczniów, jak również kierować procesami grupowymi. Absolwent będzie używał nowoczesnych metod dydaktycznych, wychowawczych i diagnostycznych opartych na założeniach psychologii rozwojowej, coachingu i twórczego myślenia. Zostanie przygotowany także do podejmowania skutecznych działań w zetknięciu z sytuacjami kryzysowymi w obszarze edukacji.
Specjalność: Psychologia w biznesie i reklamie
Absolwent tej specjalności będzie miał możliwość rozwinięcia własnych umiejętności m.in. w zakresie diagnozowania i rozwiązywania sytuacji trudnych w środowisku pracy. Będzie przygotowany do prowadzenia rekrutacji i szkoleń w organizacji, prowadzenia negocjacji. Pozna nowoczesne metody i narzędzia wspierające procesy kadrowe. Zapozna się z podstawami psychologii zachowań organizacyjnych, uwarunkowaniami klimatu i kultury w organizacji, a także z możliwymi patologiami w środowisku pracy. Program tej specjalności będzie obejmował również zagadnienia związane z poznaniem zachowań konsumenckich oraz szeroko pojętej reklamy. Absolwent nabędzie umiejętności niezbędne do przygotowywania i stosowania odpowiedzialnych kampanii reklamowych, jednocześnie będzie świadom wpływu jaki niesie reklama i jakich wartości jest ona nośnikiem.
Specjalność: Psychologia kliniczna z psychoterapią
Specjalność psychologia kliniczna z psychoterapią dostarczy absolwentowi kompetencji istotnych dla działań promujących zdrowie psychiczne oraz pomocnych w traumatycznych sytuacjach życiowych. Absolwent zapozna się z procesem diagnozy i postępowania z osobami na różnych etapach życia i borykającymi się z zaburzeniami psychicznymi. Będzie przygotowany do podjęcia oddziaływań terapeutycznych w grupach osób szczególnie narażonych na ryzyko, wynikające z ich poziomu rozwojowego, psychopatologii lub dysfunkcji. Ukończenie specjalności zapewni także uzyskanie kompetencji potrzebnych do pracy w różnych obszarach współczesnych uzależnień.
Specjalność: Psychologia duchowości i formacji
Specjalność psychologia duchowości i formacji to propozycja uwzględniająca w pracy przyszłych psychologów, możliwość odwoływania się do wyznawanych przez pacjentów/klientów wartości religijnych oraz duchowego aspektu ich psychiki. Szczególne miejsce w tym zajmie analiza aspektów zdrowia i psychopatologii w obszarze religijności zarówno jednostki, jak i grupy społecznej. Osobną, niezwykle ważną sferą pomocy psychologicznej, w której kompetencji nabierze absolwent tej specjalności jest towarzyszenie w cierpieniu, zwłaszcza takim, które związane jest z chorobą i umieraniem, a dotyka zarówno jednostkę jak i rodzinę. W ramach tej specjalności otwiera się także możliwość uczestnictwa m.in. osób duchownych delegowanych w przyszłości do pracy formacyjnej i duszpasterskiej. Proponowana specjalność stanowi nowość w ofercie studiów psychologicznych w Polsce.
Doświadczenie praktyczne od 6 semestru
Każda z proponowanych specjalności jest wzbogacona sześciomiesięcznymi praktykami studenckimi (960 godz.), umożliwiającymi zdobycie wartościowego doświadczenia, budowanie profesjonalnych relacji zawodowych oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy zaangażowanego psychologa praktyka.
UPJPII podpisał listy intencyjne w sprawie wykonywania praktyk z takimi podmiotami jak:
Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie https://babinski.pl
Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom http://centrummaltanskie.eu
Alexander Mann Solutions Poland https://alexandermannsolutions.com
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie https://zso9.krakow.pl
Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Krakowie https://szkolyprezentekkrakow.pl
Oferowane poziomy studiów i zasady rekrutacji
Studia prowadzone są w formie stacjonarnej, jako jednolite studia magisterskie. Szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są po wyborze odpowiedniego poziomu studiów.
Jednolite studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które posiadają świadectwo maturalne, stanowiące podstawę przyjęcia na te studia, bez względu na to, czy posiadasz już dyplom ukończenia innych studiów.
Czas trwania: 5 lat (10 semestrów)
Uzyskiwany tytuł zawodowy: magister
Możliwość dalszego kształcenia: studia drugiego stopnia, studia podyplomowe, Szkoła Doktorska
Jednostka prowadząca studia (miejsce składania dokumentów)
Wydział Filozoficzny
e-mail: psychologia@upjp2.edu.pl
tel.: 12 88 98 608
strona www: https://wf.upjp2.edu.pl/
Nasza witryna stosuje pliki „Cookies” W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników stosujemy narzędzia do zbierania danych. W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej szczegółów w Informacje o Cookies